• Trečios kartos „Kia Sorento“ gavo „iF Design Award“ apdovanojimą.
• Naujojo „Sorento“ prekyba Europoje prasidės šių metų kovą.

Frankfurtas. 2015 m. vasaris. „Kia Motors“ toliau pildo apdovanojimų už išskirtinį dizainą kolekciją. Naujasis visureigis „Kia Sorento“ pirmą kartą buvo įvertintas prestižiniu „iF Design Award“ apdovanojimu.

Visame pasaulyje pripažintų apdovanojimų komisija pagerbė trečiosios kartos „Sorento“ modelį ir įvertino jį „Produkto“ kategorijoje. Šis modelis prekybos salonus turėtų pasiekti jau netrukus - kovo mėnesį. Automobilis konkurse buvo giriamas už dizaino kokybę. Teisėjai taip pat atkreipė dėmesį į tokius kriterijus kaip apdaila, modernumo lygis, poveikis aplinkai ir saugumas.

Naujasis „Kia Sorento“ yra septintasis „Kia“ modelis, gavęs „iF Design Award“ apdovanojimą. Kiekvienais metais, pradedant 2010-aisais, „Kia Motors“ į savo kolekciją „priglausdavo“ bent po vieną prestižinį apdovanojimą. Įvairiuose konkursuose prizines vietas pelnė „Venga“, „Sportage“, „Optima“, „Picanto“, „pro_cee‘d“ ir „Soul“ modeliai.

„Aš labai didžiuojuosi šiuo „Kia Sorento“ apdovanojimu, nes tai yra didžiulis kokybės, kurios mes siekėme kurdami šį modelį, pripažinimas“, - sakė „Kia Motors Corporation“ ir „Hyundai Motor Company“ dizaino vadovas Peteris Schreyeris.

„Kia Sorento“ apjungia klasikinio visureigio proporcijas, akį traukiančią išvaizdą bei nepakartojimą dvasią. Visai tai puikiai juntama įsėdus į automobilį. Jis gali pasiūlyti aukščiausią kokybę už prieinamą kainą. Tai didelis mūsų tarptautinės dizaino komandos pasiekimas,“ – pridūrė jis.

„Kia Sorento“ modelį Namyang mieste Korėjoje kūrė „Kia Design“ komanda, padedama „Kia Desing“ centrų Frankfurte (Vokietija) ir Irvine (Kalifornija, JAV).

Universalumas, moderniausios technologijos ir visiškai nauja visų varančių ratų sistema

Naujasis „Kia Sorento“ yra stilingas ir praktiškas visureigis, pasižymintis išskirtiniu universalumu. Švelnesnės profilio linijos ir kruopščiai nugludinti paviršiai suteikia šiam modeliui elegantiškumo ir lankstumo. Erdvus interjeras atkartoja visam automobilio dizainui būdingas horizontalias linijas ir neleidžia abejoti prabanga bei aukščiausia medžiagų kokybe.

Naujasis penkių arba šešių vietų „Kia Sorento“ turi ilgesnę ratų bazę ir gali pasiūlyti daugiau erdvės negu jo pirmtakas. Bagažui skirta vieta taip pat padidėjo ir, paslinkus sėdynes, gali padidėti dar labiau – iki 1732 litrų.

„Kia Sorento“ gali pasigirti galingu ir ekonomišku 200 AG (147 kW) dyzeliniu varikliu bei su visais varomais ratais derinama nauja „Kia“ „Dynamax™“ visų varančiųjų ratų sistema su sukimo momento automatiniu skirstymu kiekvienam ratui atskirai.

Būsimus šio modelio savininkus turėtų nudžiuginti didžiulė ir spalvinga moderniųjų technologijų paletė, kuriai priklauso 360 laipsnių kontrolės vaizdo kamerų sistema „Around View Monitor“ ir išmani parkavimo sistema. Tai tikras palengvinimas statant automobilį sausakimšose aikštelėse. Būsimieji pirkėjai taip pat galės pasirinkti jiems aktualius išmaniuosius „pagalbininkus“: nukrypimo nuo eismo juostos sistemą, perspėjimo apie iš galo atvažiuojančius automobilius sistemą (RCTA), eismo ženklų atpažinimo bei automatinę greičio palaikymo sistemas.

„iF“ produktų dizaino apdovanojimai

Nuo 1953 metų pradėti rengti kasmetiniai „iF Desing Award“ apdovanojimai tapo vienu svarbiausių konkursų, kuriame vertinamas dizaino tobulumas. Šis apdovanojimas dar žinomas kaip „Formgerechte Industrieerzeugnisse“ („Geras industrinis dizainas“), įsteigtas vienos didžiausių pasaulyje pramonės parodų „Hannover Messe“.

„iF Design Award“ apdovanojimuose dalyviai vertinami pagal 5 kriterijus. 2015 metais šiame konkurse dalyvavo kompanijos iš 53 šalių. Vertinimo komisija turėjo įvertinti net 4783 eksponatus. Naujasis „Kia Sorento“ nuskynė laurus „Automobilių/Transporto priemonių/Dviračių“ kategorijoje.

Oficiali šiemetinė „iF“ apdovanojimų ceremonija vyks vasario 27 dieną Miunchene, „Munich Creative Business Week“ renginio metu. Visi laimėję produktai bus eksponuojami „HavenCity“ parodoje Hamburge. Su konkurso nugalėtojais visi norintieji taip pat gali susipažinti užsukę į oficialų „iF“ apdovanojimų puslapį adresu www.ifdesign.de, arba atsisiųsti programėlę į išmanųjį telefoną.